City Servis

City Servis

Açıklama

City Turizm Öğrenci Servis Uygulaması

Web uygulaması üzerinden veliler için oluşturulan ve velinin telefon numarasına sms olarak gönderilen şifre ile uygulamaya giriş yapılmaktadır.

Öğrencinin alınacağı ve bırakılacağı konumun hatasız olarak tespit edilmesi ve sürücünün bu konuma yönlendirilebilmesi için öğrenci velisinden ilk olarak adres doğrulama yapması beklenmektedir. Veli, harita ekranına yönlendirilerek ilçe, mahalle ve konum seçmesi istenir.

Uygulama; öğrenci bilgileri, aile iletişim bilgileri ve duyurular ekranlarından oluşmaktadır.

Aile iletişim bilgilerinde öğrencinin anne, baba ve diğer veli bilgileri bulunmaktadır. Giriş yapan veli kendi e-posta bilgisini uygulama üzerinden güncelleyebilmektedir.

Duyurular ekranında web uygulaması aracılığıyla gönderilen ve eğer kullanılıyorsa Sürücü Mobil Uygulaması üzerinden öğrenci için geldi, gelmedi işaretlemeleri yapıldığında gönderilen bildirimler listelenmektedir.

Öğrenci bilgileri; servis alma bırakma adresi, mazeret bildir, servisim nerede, e-posta gönder ekranlarından oluşmaktadır.

Servis alma bırakma adresi ekranında harita üzerinde öğrencinin veli tarafından seçilen alma bırakma konumu gösterilmektedir.

Mazeret bildir ekranı ile veli, öğrencinin servisi kullanmayacağı günlerde mazeret bildirimi yapabilmektedir.

Veli, öğrencinin bulunduğu servis güzergahını uygulamada harita üzerinden takip edebilmektedir.

E-posta gönder butonu ile aile tarafından kolayca e-posta gönderilebilmektedir. Aile e-posta gönderirken, iletişim ve öğrenci bilgilerinde eksiklik olup süreci yavaşlatmaması için velinin adı soyadı, iletişim numarası, öğrenci adı soyadı, öğrencinin bulunduğu servis güzergah numarası, öğrenci okulu bilgilerinin otomatik olarak e-postaya eklenmektedir.

Ekran Görüntüleri